Spravljica - pridiga o domovini
In vino veritas 2/2014
ARHIV

Bistriški nogometaši U15 zmagovalci turnirja v Pragi

15. maja 2016 so se nogometaši Bistrice U15 zapisali nov mejnik velikih uspehov bistriškega in slovenskega nogometa na FIFA turnirjih. Na turnirju, kjer je nastopilo preko 100 ekip iz desetih držav, so postali zmagovalci FIFA turnirja v Pragi.

praga U15 0477

Zlati fanti in dekle so: Domen Gril, Alen Korošec, Rok Ferlič, Aljaž Pristovnik, Dan Kopun, Jakob Unterlehter, Enej Kapun, Lan Vidmar, Julian Breznik, Vito Ramadani, Kaja Korošec, Jošt AhajNejc Vidmar, Matic Pušnik, Jaša Martinčič, Vid Debeljak(fizoterapevt) in Vito Martinčič(trener).

praga U15 0952

Turnir se je odvijal na desetih nogometnih igriščih na štirih lokacijah v Pragi, med drugim tudi na zgodovinskem stadionu Strahov, ki sprejme 220.00 gledalcev. Tretje uverščena ekipa I. SNL U15-vzhod se je že na začetku v pred tekmovanju borila z Danskim prvoligašem Skive IK in ga po težkem boju z nekaj sreče(Gril je ubranil kazenski strel) premagala z 1:0. V nadaljevanju je Bistrica igrala iz tekme v tekmo bolj zanesljivo, agresivno in tehnično bolj zanesljivo. Bistričani so najprej premagali drugo Dansko ekipo s 3:0.

praga U15 0692

V četrt finalu so bistričani ob taktični igri premagali Nemški SC JSG s 3:0 in odšli dalje. Zadnja prepreka pred finalom je bil znova nasprotnik iz Danske.Bistričani so znova odigrali neverjetno in nasprotnika premagali 3:0. Veliko finale Strahov Cupa 2016 NK Bistrica(SLO) in MKS Wronki (Poljska)se je začel z močnim pritiskom Bistrice, ki je nizala številne akcije pred golom Poljakov. V drugem polčasu so Poljaki začutili svojo priložnost in pritisnili, vendar se je izkazala velika želja bistričanov po zmagi in minuto pred koncem srečanja zaključili z golom Pušnika na 1:0 za bistričane in slavje se je začelo...

praga U15 0038

20.05.2016
[Število ogledov: 462]

Izdelava, gostovanje spletne strani in registracija domen slohost.net | Spletno stran ureja Aleš Kolar