Spravljica - pridiga o domovini
In vino veritas 2/2014
ARHIV

V Slovenski Bistrici državno prvenstvo novinarjev v tenisu 06.06.2014
Slovenska Bistrica je v soboto, 7. junija, znova gostila državno prvenstvo za novinarje v tenisu. V bistriškem športnem parku je nastopilo 23 novinarjev in novinark, med njimi znana imena iz uredništev slovenskih medijev. preberi

16. šahovski festival veteranov na Zgornji Polskavi 06.06.2014
V nedeljo, 1. junija, je na Zgornji Polskavi potekal 16. odprti šahovski festival veteranov in veterank, starih nad 50 let. Zmagal je Darko Supančič (ŠK Branik) pred Vojkom Musilom (ŽŠK Maribor) in Borisom Kovačem (Radenska). Najboljši domačin je bil Marijan Svenšek na osmem mestu. preberi

Tina Božič četrta v Evropi 06.06.2014
V Bakuju so 30. in 31. maja potekale kvalifikacije mlajših mladincev za nastop na Olimpijskih igrah mladih, ki bodo letos na Kitajskem. Članica AD Slovenska Bistrica Tina Božič si je s četrtim mestom v troskoku zagotovila vozovnico za nastop v Nanjingu. preberi

Ceraj 3. na tekmi celinskega pokala 06.06.2014
Judoist Impola Matjaž Ceraj je v nedeljo, 1. junija, na tekmi celinskega pokala v Madridu osvojil tretje mesto v kategoriji nad 100 kilogramov. Uspeh je dosegel z dobrim nastopom v repasažu. preberi

Gamsi pred Partizani in Žabljekom 30.05.2014
V nedeljo, 25. maja, se je v športnem parku v Slovenski Bistrici končala občinska liga v malem nogometu na umetni travi. Že krog pred koncem prvenstva so naslov prvakov osvojili Gamsi, tako da so zadnje tekme odločale le o končnem drugem mestu. Z dvema zmagama je to uspelo Partizanom, tretje mesto pa je osvojilo Športno društvo Žabljek. preberi

Na mednarodnem atletskem mitingu kar 280 atletov in atletinj 30.05.2014
Atletsko društvo Slovenska Bistrica je v soboto, 24. maja, uspešno izvedlo 14. mednarodni atletski miting. Nastopilo je 280 atletov in atletinj iz desetih držav, med njimi kar nekaj vrhunskih. V ospredju zanimanja je bila tudi tokrat memorialna disciplina Milana Stepišnika v metu kladiva. Najboljši slovenski atlet Primož Kozmus je v svojem prvem letošnjem nastopu z rezultatom 72,47 metra osvojil drugo mesto. preberi

Uspešen 1. občinski Športni vikend 20.05.2014
Športna zveza občine Slovenska Bistrica, Javni zavod za šport Slovenska Bistrica in Društvo za promocijo zdravja Impol so od petka, 16., do nedelje, 18. maja, v bistriškem športnem parku in v okolici izvedli 1. občinski Športni vikend. Ljubitelji športa in rekreacije so lahko izbirali med več dejavnostmi. preberi

Cilj kraljeve etape Kolesarske dirke po Sloveniji na Treh kraljih 25.04.2014
V soboto, 21. junija, se v Slovenski Bistrici obeta pravi kolesarski praznik. Na Treh kraljih bo namreč cilj 3. etape kolesarske dirke po Sloveniji. Kraljevska etapa bo tako tokrat brez Vršiča, a zato nič manj zanimiva in zahtevna. preberi

Kegljačica Barbara Pečovnik bronasta na državnem prvenstvu 25.04.2014
Bistriško kegljanje je pred dobrim tednom dni doseglo enega največjih uspehov doslej. Tekmovalka Kegljaškega kluba Impol Barbara Pečovnik je na državnem prvenstvu za posameznice v Brežicah in Izoli (12. in 13. aprila) osvojila bronasto medaljo. Poleg tega so bistriške kegljačice še tretjič zapored tekmovanje v 1. B slovenski ligi končale na tretjem mestu. preberi

Nogometaši Bistrice igrali neodločeno z Malečnikom 25.04.2014
Nogometaši Aha Emmi Bistrice so v tekmi 18. kroga tretje slovenske lige - vzhod gostili Malečnik. Dvoboj v bistriškem športnem parku se je končal z neodločenim izidom 1:1. preberi

Na 12. Bistriškem teku 1065 udeležencev, prvič zmagal domačin 18.04.2014
Na 12. Bistriškem teku je v vseh kategorijah sodelovalo 1065 udeležencev, ki so poskrbeli za tekaško obarvano cvetno nedeljo v Slovenski Bistrici. Predvsem navdušuje dejstvo, da je teklo veliko najmlajših iz vrtcev, osnovnošolcev in celo mamic z otroškimi vozički. Na osrednjem teku na 9210 m dolgi progi sta bila najhitrejša domačin Matej Šturm in Marjeta Arčnik, vendar nista ogrozila rekordov proge. preberi

Na državnem prvenstvu v boksu tri zlate medalje za Bistričane 11.04.2014
Člani Boksarskega kluba Slovenska Bistrica so dosegli nov velik uspeh. Na državnem prvenstvu za posameznike, ki je od 4. do 6. aprila potekalo na Ptuju, so osvojili kar tri naslove državnih prvakov ter še po eno srebrno in bronasto medaljo. preberi

Gregor Podkrižnik zmagovalec 17. mednarodnega šahovskega turnirja 28.03.2014
Šahovski klub Impol je v soboto, 22. marca, v hotelu Leonardo v Slovenski Bistrici ob občinskem prazniku izvedel 17. tradicionalni mednarodni turnir. Nastopilo je 40 šahistov. Zmagal je član domačega kluba Gregor Podkrižnik pred Marjanom Kastelicem (ŠK Branik Maribor) in Jernejem Špalirjem (ŠK Slovenj Gradec). preberi

Bistriški nogometaši pod vodstvom Milka Djurovskega začeli z zmago 25.03.2014
Nogometaši Aha Emmi Bistrice so z zmago začeli spomladanski del prvenstva v tretji slovenski ligi - vzhod. Pod vodstvom novega trenerja, legendarnega bivšega igralca Milka Djurovskega, so v soboto, 22. marca, v športnem parku v Slovenski Bistrici premagali Čardo z 2:0. preberi

Vojaki znova prvaki 25.03.2014
Zavod za šport Slovenska Bistrica in Športna zveza Slovenska Bistrica sta ob občinskem prazniku izvedla tradicionalni turnir v malem nogometu. V torek, 18. marca, se je v športni dvorani Bistrica pomerilo šest ekip. Lanski naslov je ubranila ekipa vojašnice Vincenca Repnika Slovenska Bistrica, drugi so bili direktorji, tretje mesto pa je osvojila policija. preberi

<< Prejšnja stran   11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  Naslednja stran >>

Izdelava, gostovanje spletne strani in registracija domen slohost.net | Spletno stran ureja Aleš Kolar